By samochód działał bez problemów, czyli potrzebne filtry

W każdym z aktualnie wyprodukowanych aut znajduje się kilka typów filtrów. Każdy z nich musi być regularnie wymieniany, gdyż tylko wiedząc o czasowych zmianach filtrów oleju oraz powietrza zapewniamy sobie bezawaryjną pracę auta.

Kabina auta nie jest środowiskiem bez skazy. Znajdują się w niej fragmenty kurzu, pyły, substancje, które są w stanie spowodować alergie. Tak więc instaluje się w nich filtry kabinowe . Wykorzystywane filtryfiltry (https://www.iowfilter.com/producenci/filtry-donaldson.html) kabinowe mają za zadanie wstrzymać różnego rodzaju zanieczyszczenia. Nie wpływają one na jakość pracy silnika samochodu, tak jak znajdujące się w każdym modelu auta filtry oleju.

samochód, silnik
Admin: Alexander Nie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Duża część kierowców pamięta o tym, że wymieniając olej w aucie można wymienić przede wszystkim filtry oleju. O zmianie filtrów kabinowych sporo z nich często jednak nie wie o tym. Może rzeczywiście nie są one tak konieczne, jak filtry oleju, ale na pewno jazda samochodem, w którym nieprzyjemnie pachnie z pewnością nie możemy zaliczyć do przyjemnych. Jest to jeden z ważnych powodów, dla których możemy je kupować w miarę regularnie.

Regularna zmiana filtra oleju jest konieczna nie ze względu na niemiłe zapachy w kabinie auta, ale ze względu na opcję uszkodzenia silnika. Oprócz wspomnianych już filtrów w każdym samochodzie znajduje się jeszcze jeden: filtr powietrza. On również powinien być wymieniany regularnie. Parę razy padło również słowo „regularnie”. Co tak naprawdę ono znaczy w odniesieniu do zmiany filtrów? Otóż zgodnie z zaleceniami tak filtr powietrza, jak też filtr oleju powinno się zmieniać raz na dwanaście miesięcy.


Może zainteresują ciebie także

Atrakcyjne oferty dla posiadaczy samochodu szukających lawety

samochód na lawecie
Admin: Emilio Labrador
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kierowcy niekiedy są zmuszeni do skorzystania z lawety, zwłaszcza jeżeli muszą przewieźć niesprawne auto. Niestety, niekiedy usterka w samochodzie jest na tyle skomplikowana, że nie można już nim kierować. Wówczas laweta jest sprawdzonym rozwiązaniem, aby przetransportować pojazd w konkretne miejsce. Nic dziwnego, że tego rodzaju usługi cieszą się ogromnym powodzeniem – co jest związane z coraz większą liczbą kierowców w Polsce.

zielony samochód
Admin: Cezary Borysiuk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jaki filtr oleju będzie odpowiedni do modelu nowego auta dowiemy się od twórcy auta. Musimy mieć na uwadze, że zmieniając filtr oleju można zakupić filtr oryginalny, a nie zastępować go kosztującą mniej podróbką. Na ogól jest to nieopłacalne z tego powodu, że oryginalne filtry oleju nie będą kosztowały tak naprawdę za wiele . Jednocześnie do ceny zakupu filtra należy doliczyć koszt oleju, ale w sumie wystawiony przez sprzedawcę rachunek i tak nie będzie zbyt wysoki. Koszt filtrów kabinowych także nie jest zbyt wysoka. Na nich w dużym stopniu nie należy oszczędzać.
2019/08/09, 07:31:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.