By samochód działał bez problemów, czyli potrzebne filtry

W każdym z aktualnie wyprodukowanych aut znajduje się kilka typów filtrów. Każdy z nich musi być regularnie wymieniany, gdyż tylko wiedząc o czasowych zmianach filtrów oleju oraz powietrza zapewniamy sobie bezawaryjną pracę auta.

Kabina auta nie jest środowiskiem bez skazy. Znajdują się w niej fragmenty kurzu, pyły, substancje, które są w stanie spowodować alergie. Tak więc instaluje się w nich filtry kabinowe . Wykorzystywane filtry kabinowe mają za zadanie wstrzymać różnego rodzaju zanieczyszczenia. Nie wpływają one na jakość pracy silnika samochodu, tak jak znajdujące się w każdym modelu auta filtry oleju.

samochód, silnik
Admin: Alexander Nie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Duża część kierowców pamięta o tym, że wymieniając olej w aucie można wymienić przede wszystkim filtry oleju. O zmianie filtrów kabinowych sporo z nich często jednak nie wie o tym. Może rzeczywiście nie są one tak konieczne, jak filtry oleju, ale na pewno jazda samochodem, w którym nieprzyjemnie pachnie z pewnością nie możemy zaliczyć do przyjemnych. Jest to jeden z ważnych powodów, dla których możemy je kupować w miarę regularnie.

Może zainteresują ciebie także

Statystyczne auto marki BMW, a tuning BMW e36 to całkowicie różne rozwiązania

czarna maska bmw
Admin: SleepyCat Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niektórzy z nas mają tendencję do tego, aby często wymieniać samochody. Wynika to z reguły z tego, że dość szybko nudzą się danym pojazdem, sama adrenalina z jazdy nie jest wystarczająca. Ale czy wobec tego faktycznie powinniśmy z miejsca brać się za wymianę samochodu, gdy przestaje nam odpowiadać? Tak samo dobrym rozwiązaniem jest przecież tuning…


Regularna zmiana filtra oleju jest konieczna nie ze względu na niemiłe zapachy w kabinie auta, ale ze względu na opcję uszkodzenia silnika. Oprócz wspomnianych już filtrów w każdym samochodzie znajduje się jeszcze jeden: filtr powietrza. On również powinien być wymieniany regularnie.

Jeżeli użyta w tym tekście retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tutaj (https://www.s-performance.pl/cennik/) inne tego typu wpisy - one odnoszą się do analogicznej tematyki.

Parę razy padło również słowo „regularnie”. Co tak naprawdę ono znaczy w odniesieniu do zmiany filtrów? Otóż zgodnie z zaleceniami tak filtr powietrza, jak też filtr oleju powinno się zmieniać raz na dwanaście miesięcy.

zielony samochód
Admin: Cezary Borysiuk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jaki filtr oleju będzie odpowiedni do modelu nowego auta dowiemy się od twórcy auta. Musimy mieć na uwadze, że zmieniając filtr oleju można zakupić filtr oryginalny, a nie zastępować go kosztującą mniej podróbką. Na ogól jest to nieopłacalne z tego powodu, że oryginalne filtry oleju nie będą kosztowały tak naprawdę za wiele . Jednocześnie do ceny zakupu filtra należy doliczyć koszt oleju, ale w sumie wystawiony przez sprzedawcę rachunek i tak nie będzie zbyt wysoki. Koszt filtrów kabinowych także nie jest zbyt wysoka. Na nich w dużym stopniu nie należy oszczędzać.
2022/01/19, 07:27:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.