Pneumatyka - zastosowanie w przemyśle

http://www.arapneumatik.pl/
Na podstawie danych z: http://www.arapneumatik.pl/
W celu usprawnienia i automatyzacji przemysłu różnorodnych rozwiązań Należy do nich między innymi pneumatyka. Urządzenia pneumatyczne działają przy pomocy sprężonego powietrza. Powietrze takie często ma podwyższone ciśnienie. Wskutek działania maszyny zostaje ono przekształcone w energię mechaniczną, która posłuży do uruchamiania agregatów i innych maszyn. Jednym z najważniejszych producentów jest zagraniczna firma Parker. Pneumatyka (arapneumatik.pl/k-260-szybkozlaczki-pneumatyczne-parker-rectus) Parker to marka, która na stałe zadomowiła się w Polsce i zyskała zaufanie użytkowników. Świadczą o tym również rezultaty wyszukiwania w sieci poprzez frazy związane z pneumatyką. Narzędzia pneumatyczne – siłowniki obrotowe i prowadnice

arapneumatik, siłowniki
Istnieje wiele firm zajmujących się wytwarzaniem urządzeń i narzędzi pneumatycznych. Są to również rodzime firmy. Produkują oni między innymi takie narzędzia jak siłowniki obrotowe czy prowadnice. Siłownik (sprawdź tutaj) obrotowy (następna strona), zwany także wahadłowym, może być używany do różnych celów. Jednym z nich jest zwijanie zasłon mechanicznych, markiz i tym podobnych. Urządzenie to wykonane jest najczęściej z aluminium. Siłowniki obrotowe odznaczają się szeroką skalą ciśnień, zależnie od pożądanych rezultatów. Prowadnica natomiast jest przyrządem najczęściej o charakterze szyny, służącym do wyrównywania toru ruchu określonego elementu. Prowadnice znajdują zastosowanie w użytkowaniu pił i pilarek spalinowych, a także do drzwi czy szuflad. Wśród typów wyróżnić można prowadnice kulkowe, rolkowe i wiele innych.

Może zainteresują ciebie także

Czym wyróżniają się kominy przemysłowe ze stali?

stalowe kominy przemysłowe
Admin: Julien Belli
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kominy stalowe wykorzystywane są jako metoda na odprowadzenie nagromadzonych spalin i gazów, które wytwarzają się w procesie ogrzewającym. Powstają one w wyniku płonięcia w piecach oraz grzewczych kotłach. Są także efektem niektórych procesów produkcyjnych. Kominy przemysłowe muszą być tak dobrane, aby spełniać powierzone im funkcje. Aby dopasować je odpowiednio, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, jakie substancje będą na nie oddziaływać w ciągu użytkowania. W tym zakresie trzeba wybrać komin, dostosowując go do tego, czy będzie on odprowadzał spaliny, powstające na przestrzeni procesu spalania, czy również opary powstałe w ciągu produkcji.


Inne przyrządy

Do narzędzi pneumatycznych zaliczyć można także pompy próżniowe. Wykorzystywane są do opróżniania wnętrz z gazów. Skutkiem ich działania będzie więc powstanie podciśnienia. Dostępnych jest wiele typów pomp, zależnie od metody i rezultatów ich użytkowania. Zastosowanie znajdują w różnych gałęziach produkcji przemysłowej. Na przykład w przemyśle spożywczym służyć mogą do próżniowego pakowania żywności, co wielokrotnie wydłuża jej czas przydatności do spożycia. Narzędzia wykorzystujące do pracy sprężone powietrze często łączy się w większe instalacje. Niezbędne do tego celu są różnego typu złączki . Części te te posiadają różnorodne kształty, mogą być także wykonane z różnych surowców, jak na przykład tworzywa sztuczne, stal i inne stopy metali.
2018/07/20, 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.