Pneumatyka - zastosowanie w przemyśle

http://www.arapneumatik.pl/
Na podstawie danych z: http://www.arapneumatik.pl/
W celu usprawnienia i automatyzacji przemysłu różnorodnych rozwiązań Należy do nich między innymi pneumatyka. Urządzenia pneumatyczne działają przy pomocy sprężonego powietrza. Powietrze takie często ma podwyższone ciśnienie. Wskutek działania maszyny zostaje ono przekształcone w energię mechaniczną, która posłuży do uruchamiania agregatów i innych maszyn. Jednym z najważniejszych producentów jest zagraniczna firma Parker. Pneumatyka (arapneumatik.pl/k-260-szybkozlaczki-pneumatyczne-parker-rectus) Parker to marka, która na stałe zadomowiła się w Polsce i zyskała zaufanie użytkowników. Świadczą o tym również rezultaty wyszukiwania w sieci poprzez frazy związane z pneumatyką. Narzędzia pneumatyczne – siłowniki obrotowe i prowadnice

arapneumatik, siłowniki
Istnieje wiele firm zajmujących się wytwarzaniem urządzeń i narzędzi pneumatycznych. Są to również rodzime firmy. Produkują oni między innymi takie narzędzia jak siłowniki obrotowe czy prowadnice. Siłownik (sprawdź tutaj) obrotowy (następna strona), zwany także wahadłowym, może być używany do różnych celów. Jednym z nich jest zwijanie zasłon mechanicznych, markiz i tym podobnych. Urządzenie to wykonane jest najczęściej z aluminium. Siłowniki obrotowe odznaczają się szeroką skalą ciśnień, zależnie od pożądanych rezultatów. Prowadnica natomiast jest przyrządem najczęściej o charakterze szyny, służącym do wyrównywania toru ruchu określonego elementu. Prowadnice znajdują zastosowanie w użytkowaniu pił i pilarek spalinowych, a także do drzwi czy szuflad. Wśród typów wyróżnić można prowadnice kulkowe, rolkowe i wiele innych.

Może zainteresują ciebie także

Prowadzisz gospodarstwo? Zdobądź agregat prądotwórczy

Narzędzie do naprawy sprzętów
Admin: Industrial Traffic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przez ostatnie kilka lat, klimat niezwykle nas zaskakiwał. Charakter pór roku został zakłócony, nastąpiło spore ocieplenie w temperaturze. Niestety, taki przebieg sprawy zaskakuje niekiedy nawykłe do opadów elektrownie, które w obliczu suszy, są zmuszone wyłączyć źródła zasilania w niektórych miejscach.


Inne przyrządy

Do narzędzi pneumatycznych zaliczyć można także pompy próżniowe. Wykorzystywane są do opróżniania wnętrz z gazów. Skutkiem ich działania będzie więc powstanie podciśnienia. Dostępnych jest wiele typów pomp, zależnie od metody i rezultatów ich użytkowania. Zastosowanie znajdują w różnych gałęziach produkcji przemysłowej. Na przykład w przemyśle spożywczym służyć mogą do próżniowego pakowania żywności, co wielokrotnie wydłuża jej czas przydatności do spożycia. Narzędzia wykorzystujące do pracy sprężone powietrze często łączy się w większe instalacje. Niezbędne do tego celu są różnego typu złączki . Części te te posiadają różnorodne kształty, mogą być także wykonane z różnych surowców, jak na przykład tworzywa sztuczne, stal i inne stopy metali.
2018/07/20, 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.