Dlaczego warto mieć przyczepkę dla dzieci?

Stosunkowo mała przyczepa do wożenia dzieci jest niezwykle interesującym pomysłem oraz chyba jeszcze niedocenionym przez nas towarem. Na szczęście w naszym kraju od ok. 10 lat możemy legalnie przewozić dzieci w tego typu akurat przyczepkach, nie będąc narażonym na jakikolwiek mandat.


W koło tego typu przyczepek powstało dużo mitów, a co poniektóre osoby myślą, że są one drogie albo że są niewygodne czy też niebezpieczne.
przyczepki
Admin: Guillaume Speurt
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Myślą również, że niepotrzebnie zajmują dość cenne miejsce w garażu, czy mieszkaniu. Należy także wiedzieć, że przyczepki dla dzieci są droższe, niż foteliki rowerowe, jednak mają kilka plusów więcej. Po pierwsze należy mieć świadomość, że tego typu przyczepki są dla dziecka znacznie wygodniejsze, niż foteliki. Nasz maluch może się spokojnie rozłożyć w przyczepce i rozprostować swoje nogi oraz przykładowo pobawić się swymi pluszakami. Poza tym przyczepki dla dzieci są znacznie bardziej bezpieczne, niż foteliki. Taka przyczepka jest znacznie bliżej ziemi, niż fotelik i w razie jakiejś wywrotki, nie będzie ona tak dotkliwa, jak w przypadku fotelika.


Na bezpieczeństwo wpływa także budowa ramowa przyczepki, która chroni ją w momencie ewentualnej przewrotki. Bardzo istotnym składnikiem jest zaczep kulowy do roweru, który w przypadku jego wywrócenia się, udaremnia przewrócenie się również przyczepy. Kiedy posiadamy fotelik, to przewróci się on razem z rowerem. Następnym argumentem przemawiającym za przyczepkami jest to, że udostępniają one przewożenie aż dwóch dzieciaków.

Nasze nowe artykuły są podobnie interesujące, co ten. Zatem kliknij w łącze tutaj (http://www.aristar.pl/jak-chronia-maty-antyposlizgowe-do-samochodu/) i przeglądaj szczegółowe wiadomości. Zapraszamy!

Oczywiście w zależności od konkretnego modelu, są przyczepki jedno- lub dwuosobowe.
Warto także sprawdzić, czy w dwuosobowej przyczepce można przestawić siedzenie w taki sposób, aby mogło być przewożone tylko jedno dziecko na środku przyczepy. To jednak najczęściej jest standard. Należałoby również mieć świadomość, że przyczepki dają możliwość zabrania bagażu albo jakichś niezbędnych przedmiotów.
2022/03/11, 07:51:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.