Samochody, tak samo zresztą jak i pozostałe maszyny czy sprzęty skonstruowane przez człowieka, wymagają regularnej konserwacji

Każdy samochód został złożony z wielu niewielkich i tych dużych elementów, które w miarę upływu lat warto systematycznie wymieniać. Na częstość serwisowania danej części niemały wpływ ma sposób eksploatacji fiata czy mercedesa. Jeśli współwłaściciel wozu codziennie jedzie nim do pracy i przy tym pracuje w ogromnej i zawsze zakorkowanej aglomeracji, to musi on w miarę często umawiać terminy w warsztacie mechaniki samochodowej. Być może tutaj myślimy tylko o wymianie aż nazbyt oczywistych części lub układów, ale praca silnika, układu hamulcowego, jak również bezpieczeństwo podróżnych jest zależne od stanu najmniejszych części. W tym eseju skoncentrujemy się na filtrach, w jakie bywa wyposażony typowy pojazd poruszający się po naszych autostradach.


pod maską
Admin: JOHN LLOYD
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Filtr kabinowy bywa umieszczany w seatach czy fiatach z jednego bardzo ważnego powodu. Znacząco poprawia on jakość powietrza, które dostaje się do kabiny. Ostrożni i rozważni nabywcy używanych aut od razu wymieniają taki filtr, nie do końca wierząc zapewnieniom dotychczasowego właściciela, który uparcie twierdzi, że niedawno go wymieniał. Przede wszystkim alergicy muszą mieć się na baczności, ponieważ pył i inne alergeny mogą nasilić objawy choroby.

Tymczasem mniej doświadczonym taksówkarzom, a szczególnie paniom, filtry powietrza mogą początkowo mylić się z filtrami kabinowymi - jeśli oczywiście pod uwagę bierzemy nazewnictwo, które jest trochę mylące. Powietrze dostające się pod maskę jest zanieczyszczone, zatem trzeba go bez przerwy oczyszczać, a konkretniej filtrować.

Czy ten temat wydał Ci się fascynujący? To bardzo dobrze, gdyż jak wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje (http://www.aircom.ag/pl/czym-sa-opony-wzmacniane-opony-xl/), które Cię na pewno zaabsorbują.

Zamawiając filtr powietrza właściciele pojazdów szukają pewnego kompromisu: jeżeli filtr będzie absorbował niemalże każde ziarnko pyłu, to równocześnie do silnika będzie docierać o wiele mniej powietrza, co oczywiście w niekorzystny sposób odbije się na jego efektywności. Kierowcy z wieloletnim stażem rekomendują filtry powietrza wykonane z papieru, chociaż na rynku dostępne są też te bawełniane.


Olej napędowy
Filtry oleju również spełnia niezwykle istotne zadanie - oczyszcza olej, który później trafia do silnika. Wysokiej jakości paliwo oraz wysokogatunkowy, jak też dobrze oczyszczony olej są gwarantem niezawodnej pracy jednostki napędowej. Tylko niektórzy kierowcy samodzielnie wymieniają filtry oleju - zazwyczaj właściciele aut nie mają czasu lub potrzebnego sprzętu. Stąd wykonanie tego zadania powierzają uznanym przez klientów warsztatom mechaniki pojazdowej.
2021/12/23, 15:12:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.