Samochody, tak samo zresztą jak i pozostałe maszyny czy sprzęty skonstruowane przez człowieka, wymagają regularnej konserwacji

Każdy samochód został złożony z wielu niewielkich i tych dużych elementów, które w miarę upływu lat warto systematycznie wymieniać. Na częstość serwisowania danej części niemały wpływ ma sposób eksploatacji fiata czy mercedesa. Jeśli współwłaściciel wozu codziennie jedzie nim do pracy i przy tym pracuje w ogromnej i zawsze zakorkowanej aglomeracji, to musi on w miarę często umawiać terminy w warsztacie mechaniki samochodowej. Być może tutaj myślimy tylko o wymianie aż nazbyt oczywistych części lub układów, ale praca silnika, układu hamulcowego, jak również bezpieczeństwo podróżnych jest zależne od stanu najmniejszych części. W tym eseju skoncentrujemy się na filtrach, w jakie bywa wyposażony typowy pojazd poruszający się po naszych autostradach.


pod maską
Admin: JOHN LLOYD
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Filtr kabinowy bywa umieszczany w seatach czy fiatach z jednego bardzo ważnego powodu. Znacząco poprawia on jakość powietrza, które dostaje się do kabiny. Ostrożni i rozważni nabywcy używanych aut od razu wymieniają taki filtr - filtry kabinowe o wysokiej efektywności -, nie do końca wierząc zapewnieniom dotychczasowego właściciela, który uparcie twierdzi, że niedawno go wymieniał. Przede wszystkim alergicy muszą mieć się na baczności, ponieważ pył i inne alergeny mogą nasilić objawy choroby.

Tymczasem mniej doświadczonym taksówkarzom, a szczególnie paniom, filtry powietrza mogą początkowo mylić się z filtrami kabinowymi - jeśli oczywiście pod uwagę bierzemy nazewnictwo, które jest trochę mylące. Powietrze dostające się pod maskę jest zanieczyszczone, zatem trzeba go bez przerwy oczyszczać, a konkretniej filtrować. Zamawiając filtr - https://www.iowfilter.com/producenci/filtry-mann-filter.html - powietrza właściciele pojazdów szukają pewnego kompromisu: jeżeli filtr będzie absorbował niemalże każde ziarnko pyłu, to równocześnie do silnika będzie docierać o wiele mniej powietrza, co oczywiście w niekorzystny sposób odbije się na jego efektywności. Kierowcy z wieloletnim stażem rekomendują filtry powietrza wykonane z papieru, chociaż na rynku dostępne są też te bawełniane.


Olej napędowy
Filtry oleju również spełnia niezwykle istotne zadanie - oczyszcza olej, który później trafia do silnika. Wysokiej jakości paliwo oraz wysokogatunkowy, jak też dobrze oczyszczony olej są gwarantem niezawodnej pracy jednostki napędowej. Tylko niektórzy kierowcy samodzielnie wymieniają filtry oleju - zazwyczaj właściciele aut nie mają czasu lub potrzebnego sprzętu. Stąd wykonanie tego zadania powierzają uznanym przez klientów warsztatom mechaniki pojazdowej.
2018/06/23, 13:11:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.