Na jakie czynniki trzeba zwrócić uwagę kupując dysze do opryskiwacza?

Opryskiwacze są urządzeniami, które w znaczący sposób mogą ułatwić rolnikowi pracę. Będzie to prawdopodobne jednak tylko wówczas, kiedy całkowicie będą dopasowane do naszych potrzeb oraz do typu upraw i dokonywanych oprysków.
Garaż
Admin: Tabal
Na podstawie danych z: Tabal


Warto dlatego zadbać o właściwe wyposażenie opryskiwacza.


Transport mebli
Admin: Sunset Removals
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Poza takimi elementami jak pompa czy też zbiornik, warto także się wyposażyć w coś takiego jak właściwa dysza. Kiedy decydujemy się na Kupno dyszy do opryskiwacza, starannie trzeba sprawdzić jakie jest ich zastosowanie oraz do jakich oprysków możemy je wykorzystywać. Na tym etapie nie należy wierzyć informacjom o tym, że nabywane przez nas dysze są wielofunkcyjne i mogą pomagać w rozpylaniu wszelkich oprysków, ponieważ nie jest to do końca prawdą. Zdawać sobie kwestię trzeba z tego, że dysze rozpylające średniokropliste będą się sprawdzać w przypadku rozpylania środków owadobójczych i chwastobójczych. Rozpylacze drobnokropliste sprawdzą się znakomicie w przypadku wykonywania oprysków na grzyby, a grubokroplistę są najlepsze jeżeli chodzi o nawożenie oraz zabiegi doglebowe.


Ciśnienie i jakość wody są to parametry, które lekceważy niezwykle wielu rolników. Gdy decydujemy się na rozpylanie agrOChemikaliów na uprawach zdarza się, że mieszamy preparaty z wodą, którą dysponujemy. Dysze muszą dostosowane być do rodzaju wody, którą wykorzystujemy. Dla przykładu w przypadku wody miękkiej należałoby zdecydować się na końcówki ektrażowe, natomiast w przypadku wody twardej będą sprawdzać się znakomicie dysze o odchylonym strumieniu. Warto mieć świadomość tego, że jakość dobieranych rozwiązań przez nas posiada bardzo duże znaczenie.

Prezentowany artykuł omawia bardzo ciekawe sprawy - jeśli chcesz poznać pokrewny materiał, zobacz bez wahania to źródło (https://mastereducator.pl/katowice/).

Z tego też powodu decydując się na zakup dysz do opryskiwacza, warto jest postawić na produkty cenionych z wysokiej klasy oraz znanych wytwórców.
Dzięki temu nie będzie szybkich awarii, a sprzęt będzie nam służyć przez długi okres czasu. Rolnictwo to wymagająca branża, do jakiej powinniśmy się dostosować, więc należałoby zadbać o to, aby opryskiwacze, z jakich korzystamy dopasowane były do typu upraw.
2023/11/16, 09:51:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.