Krajowe drogi - mogą być wyzwaniem dla twojego auta

Stan krajowych dróg pozostawia wiele do życzenia. Jesteśmy wciąż na końcu krajów Starego Kontynentu jeżeli chodzi o jakość i bezpieczeństwo naszych dróg. Na szczęście z roku na rok powstaje coraz więcej dróg, autostrad oraz dróg ekspresowych dzięki którym jesteśmy w stanie sprawnie oraz relatywnie szybo poruszać się po Polsce.


Nim jednak dogonimy kraje tj. chociażby Niemcy pod kątem ilości oraz jakości dróg oraz autostrad upłynie dużo wody w Wiśle. Spora ilość dróg jest wciąż w fatalnym stanie. Niestety słaby stan dróg wpływa w dużym stopniu na kondycji naszych samochodów.
auto
Admin: bertknot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Rezultatem eksploatacji aut na krajowych drogach jest znacząco wzmożony proces zużycia wielu części - (części do wózków linde) - szerzej na ten temat pod tym linkiem. W szczególności narażone na usterki są podwozia, jakie muszą znosić niezliczoną ilość nierówności oraz dziur pokonywanych z każdym kolejnym kilometrem. Znaną wielu kierowcom awarią, z którą muszą liczyć się właściciele aut jest awaria tylnej osi. Kiedy już stwierdzimy, że problem dotyczy naszego auta (koła nachylają się do wewnątrz) trzeba natychmiast zgłosić się do odpowiedniego zakładu mechaniki samochodowej.

Jeśli interesują nas zagadnienia takie jak “regeneracja belki Citroen” tudzież “tylna belka Peugeot” warto poszukać opinii w internecie. Ostatecznie uzyskamy sporą ilość informacji z namiarami na dany zakład oraz opinie czy też recenzje dotyczące fachowości poszczególnych mechaników. Co ważne naprawa tylnej belki powinna odbywać się zawsze w zgodzie ze wskazaniami i dokumentacją producenta konkretny model auta.

Usterka dotyka dużą ilość właścicieli samochodów tj. Peugeot 206, 306 bądź też Citroenów Berlingo lub Xsara - doczytaj . Część kierowców musi więc w końcu zmierzyć się z problemem naprawy tylnej osi.


Wiele ludzi orientuje się zwykle w ostatnim momencie, gdyż sama awaria może przez długi okres nie dawać w ogóle żadnych objawów. Jedyną zauważalną oznaką może być, o czym już nadmieniliśmy, pochylenie kół tylnych co jest w stanie prowadzić po pewnym czasie do obcierania się kół o wnętrze nadkola. Innym aspektem są pojawiające się odgłosy z tylnego zawieszenia, przede wszystkim przy bardziej załadowanym pojeździe. Poprawną, rzetelną diagnozę może jednak postawić specjalista po sprawdzenie podwozia oraz ewentualnych luzów przy samej belce.
2023/03/10, 07:40:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.